Do końca rundy jesiennej pozostały naszej drużynie jeszcze 3 spotkania. W najbliższą sobotę zmierzymy się z drużyną z Żołyni, która razem z nami wywalczyła awans w sezonie 2016/2017 do Klasy Okręgowej.

⚽ LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne - Błękit Żołynia

04.11.2017 (sobota), godz. 14:00

Stadion w Grodzisku Górnym

Drużyna z Żołyni w tabeli zajmuje wysokie 5. miejsce. Nasza drużyna (zajmująca 8. pozycję), traci do ligowego rywala z Żołyni 4 punkty.

Nasza drużyna w dwóch ostatnich spotkaniach remisowała, strzelając i tracąc łącznie po 4 bramki, z kolei Błękit w dwóch ostatnich kolejkach nie strzelił gola, przegrywając z Malawą 3:0 i remisując na własnym boisku 0:0 ze Strugiem Tyczyn. W wyjazdowych spotkaniach, Błękit Żołynia ma bilans 3 zwycięstwa  - 3 porażki oraz 9 bramek strzelonych i 15 straconych. Z kolei Grodziszczanka u siebie rozegrała 5 spotkań (jedno zaległe z 8. kolejki rozegramy 18.11), z których najwięcej kończyło się remisem. Bilans bramek to 10-7.

Z tym zespołem ostatnio mierzyliśmy się w sezonie 2016/2017. W A Klasie w rundzie jesiennej Błękit również prezentowała się bardzo dobrze, przez długi czas zajmując pierwsze miejsce w tabeli, jednak w rundzie wiosennej do ostatnich spotkań, zawodnicy z Żołyni musieli walczyć o awans do Klasy Okręgowej. W spotkaniach obu drużyn w poprzednich rozgrywkach, nasz zespół zdobył 4 punkty. Najpierw, w ostatniej kolejce rundy jesiennej, na naszym stadionie padł wynik 1:1 i to nasz zespół szczęśliwie w ostatnich minutach doprowadził do wyrównania, po bramce Adriana Bosaka. W rundzie wiosennej Grodziszczanka była górą, wygrywając 1:2, po bramkach Mateusza Walkowicza i samobójczym trafieniu zawodnika gospodarzy.

Z naszym sobotnim rywalem spotkaliśmy się również w przedsezonowym sparingu. W ramach Memoriału im. Tkaczyka, pokonaliśmy Błękdrit 1:2 po dwóch trafieniach Damiana Sołka.

Dużo zdrowia i wytrwałości dla naszego zawodnika, Arka Dudy, który w meczu w Sokołowie Małopolskim nabawił się kontuzji i czeka go długa przerwa i powrót do pełnej sprawności ✊